• Lata doświadczeń w biznesie
img

Pellet- nowoczesny opał.

Pellet to właściwie tylko sprasowane odpady drewniane takie jak trociny czy wióry. Sprzedawany jest w formie granulatu, w workach które są łatwe do transportu i przenoszenia. Pellet znajduje coraz większe zastosowanie w ogrzewaniu pomieszczeń prywatnych, gabinetów czy dużych przestrzeni typu open space.

Można już zakupić odpowiednie kotły CO na pellet które potrafią ogrzać cały dom. Wielka zaletą pelletu jest jego cena, jest dużo tańszy od innych materiałów grzewczych, a do tego bardzo wydajny. Piece, czyli kotły na pellet mają wbudowany automatyczny system grzewczy, który reguluje pracę piecyka zgodnie z zapotrzebowaniem na ciepło w danym pomieszczeniu, czyli nie będzie zbyt ciepło ani zbyt zimno, ponieważ na poziom ciepła ma wpływ czujnik temperatur. W sprzedaży są też piecyki wolnostojące na pellet, które można zastosować do dowolnego pomieszczenia. Ta

kie piecyki mają nowoczesna formę, elegancki wygląd i są stylowym dodatkiem do salonów, gabinetów czy innych wnętrz. Piecyki na pellet są alternatywą dla kominków, mają pięknie przeszkolone drzwiczki, przez które widać spalające się drewno, więc są rozwiązaniem dla osób które marzą o kominku, lecz z różnych względów nie mogą go mieć. Dym z piecyków jest odprowadzany przez specjalna rurę z materiałów kwasoodpornych, nie wymagają one tak jak kominki odpływu kominowego.

Obsługa piecyka ze strony człowieka ogranicza się do załadowania pelletu, ustawienia zakresu temperatur w jakich ma działać, oraz włączenia lub całkowitego wyłączenia urządzenia. Piecyk na pellet może ogrzewać kilka pomieszczeń, a nawet wodę w zależności od potrzeb.

Na rynku są dostępne również wkłady kominkowe na pellet. Działają w podobny sposób jak piecyki i mają podobne funkcje, jedynie sposób odprowadzenia dymu jest inny, ponieważ wymagają odpływu kominowego. Zatem jeśli ktoś szuka taniego i prostego w obsłudze kominka, warto zastanowić się nad tymi które opracują dzięki pelletowi.

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również