• Lata doświadczeń w biznesie
img

Piecyki na pellet.

Współcześnie modne jest aranżowanie wnętrz w stylu modernistycznym, loftowym, więc wielu ludzi inwestuje i wprowadza do swoich domów nowoczesne rozwiązania, które spełniają ich wymogi. Jednym z takich rozwiązań jest bardzo ciekawe urządzenie, jakim jest piecyk na pellet, inaczej zwany kozą. Jest to piecyk wolnostojący, który dzięki swojej elegancji, współczesnemu designowi, praktycznej i wydajnej pracy, zdobył grono zwolenników już w bardzo wielu krajach.

Opałem w tych urządzeniach jest pellet, czyli odpady drewniane takie jak wióry czy trociny, specjalnie sprasowane, których spalanie jest wysoce wydajne i przyjazne dla środowiska. Tego typu opał nie jest drogi, jest łatwo dostępny, a sprzedawany jest w postaci granulatu, który łatwo dostarczyć do piecyka. Piecyki na pellet są proste w obsłudze i w montażu, są lekkie, więc nie obciążają stropów, maja przeszkolone drzwiczki przez które widać spalanie drewna, ale nie wymagają dodatkowej zabudowy jak kominki.

piecyk na pellet w domu​Obsługuje się je poprzez automatyczny system, który potrafi zoptymalizować prace piecyka i ustawić perfekcyjnie jego działanie. Przez ten system określa się przede wszystkim zakres temperatur dla danego pomieszczenia, który pilnowany jest przez czujnik temperatur. Dzięki temu po osiągnięciu odpowiedniej temperatury urządzenie potrafi się wyłączyć, natomiast gdy temperatura spada, automatycznie wznawiana jest praca piecyka.

Najbardziej zaawansowane technologicznie piecyki mają w wyposażeniu piloty do sterowania, a mogą też znaleźć się czujniki ciśnienia, wysokości nad poziomem morza, stan zabrudzenia wymiennika itp. praca ludzka ogranicza się w przypadku tych piecyków tylko do załadowania piecyka pelletem, ustawienia automatu oraz do całkowitego wyłączenia lub włączenia piecyka.

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również