• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak funkcjonują kominki i kozy na pelety?

Kominki i kozy na pelety są zaliczane do urządzeń ekonomicznych, a jednocześnie wyjątkowo praktycznych. Charakteryzuje je wysoka sprawność i automatyczne sterowanie, nie można zaś nie docenić i tego, że jawią się jako rozwiązania wyjątkowo urokliwe.

Ich codzienna eksploatacja nie jest trudna, ponieważ zaś w standardowym wyposażeniu urządzeń tego typu pojawia się pilot, odbywa się również w komfortowych warunkach. Dzięki sterowaniu układem elektronicznym możemy mieć też pewność, że sama kontrola spalania będzie w pełni automatyczna. System sterowania reguluje nie tylko fazę rozpalania, ale także poziom mocy grzewczej, a w końcu również fazę wygaszania. Osoba, która decyduje się na takie rozwiązanie, nie ma zbyt wielu obowiązków. W pierwszej kolejności koncentruje się na wsypywaniu peletów do zbiornika znajdującego się, w zależności od modelu, w piecu albo w kasecie.

Urządzenia, z którymi mamy do czynienia na polskim rynku, charakteryzuje duża wydajność, mogą więc pracować nawet do 41 godzin po załadunku. Tylko od właściciela zależy też to, jakie parametry podczas swojej pracy będzie brało pod uwagę urządzenie. Dotyczy to nie tylko mocy, ale i temperatury, która ma panować w pomieszczeniu. Programowanie może następować z wyprzedzeniem, te ostatnie może być przy tym choćby tygodniowe.

Ostatnim zadaniem właściciela urządzenia jest usuwanie popiołów. I w tym wypadku nie wiąże się to z przesadnym wysiłkiem, popiół spada bowiem do specjalnego pojemnika.

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również