• Lata doświadczeń w biznesie
img

Dlaczego warto zainteresować się piecykiem na pellet?

Zarówno kominki wolnostojące, jak i wykorzystujące pellet piecyki mogą być postrzegane jako nowoczesna alternatywa przygotowana z myślą o osobach, które zastanawiają się nad zakupem rozwiązań spalających drewno. Największą zaletą wspomnianych rozwiązań wydaje się być przede wszystkim wygoda obsługi i nie można nie zgodzić się z tym, że została ona doprowadzona nieomal do perfekcji.

Osoba, która wchodzi w posiadanie piecyka na ogół ogranicza się do zasypania specjalnego podajnika pelletem oraz uruchomienia samego urządzenia. Zarówno jego rozpalanie, jak i dalsza praca odbywa się już automatycznie i nie wymaga bezpośrednich czynności wykonywanych przez właściciela urządzenia. Pellet rozpala się dzięki wykorzystaniu elektronicznej zapalarki, a kontrolery i czujniki systemu KCC mają za zadanie sprawowanie opieki nad mocą spalania.

Co ważne, lista analizowanych przez nie parametrów okazuje się być wyjątkowo długa. W ich skład chodzi nie tylko analiza temperatury panującej w pomieszczeniu, ale również rodzaj zastosowanego pieca oraz typ i jakość wykorzystywanego paliwa. Co więcej, znaczenie może mieć wysokość nad poziomem morza oraz czystość palnika. Przesądza to nie tylko o wygodzie użytkowania, ale również o efektywności wykorzystywanego urządzenia.

Koszty związane z eksploatacją stają się niższe, a sam proces jest bardziej przyjazny naturze. Piec jest wyposażony również w silny wentylator odpowiedzialny za sterowanie przepływem powietrza. Zmniejsza się też ilość zabrudzeń szyby, dzięki czemu piecyk spalający pellet można z większą łatwością utrzymać w czystości. Przyczynia się to również do tego, że w procesie spalania generowana jest znacznie mniejsza ilość popiołu.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również